MIKOŁAJKOWE WARSZTATY PIERNIKOWE –> Szkoły | Przedszkola | Instytucje Kultury

Dajcie nam odrobinę przestrzeni, a my zadbamy o smak, wspaniałe zapachy i dobrą, kulinarną zabawę na MIKOŁAJKI!

W sezonie wiosennym, letnim i jesiennym z wielką przyjemnością przyjeżdżacie do naszej plenerowej KUCHNI SPOTKAŃ, co nas bardzo cieszy. Jednak potem następuje przerwa, kiedy przyroda śpi, śpi też nasza plenerowa KUCHNIA SPOTKAŃ :), ale wpadliśmy na taki pomysł, aby zorganizować MOBILNE WARSZTATY KULINARNE i tak zrodziła się LATAJĄCA KUCHNIA SPOTKAŃ. I teraz możecie u siebie, w Waszej instytucji, zorganizować warsztaty kulinarne przez CAŁY ROK!!! Nawet w sezonie pięknej pogody 😉

Co ma piernik do wiatraka? Dlaczego w Toruniu słynne są katarzynki? Czego zgodnie z legendą nie może zabraknąć według piekarczyka Bogumiła?

Kuchnia to nie tylko smaki i zapachy, ale także historia, tradycje i zwyczaje. O nich także opowiemy Wam podczas MIKOŁAJKOWYCH warsztatów z Latającą Kuchnią Spotkań.

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY PIERNIKOWE

DLA KOGO: szkoły, przedszkola, instytucje kultury.

MIEJSCE: warsztaty mobilne, tj. przyjeżdżamy do szkoły lub innej instytucji, potrzebna jest tylko sala z ławkami, aby każdy miał swoje miejsce do pracy.

CZAS TRWANIA: 2 godziny lekcyjne.

LICZBA UCZESTNIKÓW: nie mniej niż 25 osób (np. jedna klasa lub dwie mniejsze)

OPIS WARSZTATÓW: uczestnicy warsztatów będą wykonywać pierniczki z ciasta dostarczonego przez organizatorów, następnie ciasteczka zostaną upieczone, aby można je było ozdobić. Końcowym efektem będzie słodki prezent mikołajkowy w formie ozdoby choinkowej. W trakcie zajęć także zabawy związane z poznawaniem przypraw.

KOSZT: 25 pln/ucznia ZAPISY: edukacja@viacracovia.pl lub 661 061 436

UWAGA: Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały oraz piekarnik

 

A wiosną zapraszamy do naszej Plenerowej Kuchni Spotkań w FRANKÓWCE MAŁEJ na warsztaty lepienia pierogów i nie tylko!